Patron Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 3

Rok 2002 –  przyjęcie przez Ośrodek imienia dr Grzegorza Maja.

maj      Grzegorz Maj 1944 – 1992

 

Dr Grzegorz Maj urodził się 13.IV 1944 roku. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w roku 1968. Dziesięć lat później obronił pracę doktorską. Przez 23 lata pracował w placówkach resocjalizacyjnych, a od 1968 w Zakładzie Wychowawczym nr 3 – protoplaście dzisiejszego Ośrodka.

W latach 1974 -1982 pełnił funkcję dyrektora. Już za życia stawał się symboliczną dla Ośrodka postacią. Jego zasługą było stałe mobilizowanie całego zespołu do maksymalnego wysiłku na rzecz placówki. Wykazał się wielkim talentem menedżerskim, stworzył od podstaw Ośrodek przy ul. Patriotów, inspirując i koordynując powstanie infrastruktury sportowej. Sukcesy osiągał przede wszystkim jako wybitny wychowawca i pedagog stając się dla swoich wychowanków postacią szczególną. Był twórcą koła wokalnego i nauczycielem gry na instrumentach, trenerem piłki ręcznej zdobywając z chłopcami medale Mistrzostw Polski. Współredagował fachowe czasopisma, był aktywnym uczestnikiem prac programowych dotyczących metodologii resocjalizacyjnej. Działał w wielu organizacjach społecznych. Potwierdzeniem jego zasług stały się liczne nagrody.

Zginął tragicznie wraz ze swą małżonką dnia 31 października 1992 roku. Pozostał na zawsze w pamięci pracowników MOW nr 3. Z ich inicjatywy dokonano renowacji grobu i odsłonięto tablicę pamiątkową. Co roku obchodzona jest uroczyście rocznica jego śmierci, zaś częstymi gośćmi placówki są jego synowie Marcin i Krzysztof oraz byli współpracownicy
i przyjaciele.


partnerzy
Miejski park krajobrazowy w otwocku Związek harcerstwa polskiego MOPS Parafia miedzeszyn Dzielnica wawer Służba zdrowia Poradnia Pedagogiczno psychologiczna WAWER Straż Miejska Policja

Kontakt

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 im. Dr Grzegorza Maja

Adres
ul. Patriotów 90
04-844 Warszawa
Email
E-mail: mow3@eduwarszawa.pl
Telefon
Tel: tel / fax : +48 22 872 92 97

O nas

Ośrodek prowadzi zintegrowaną działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą zapewniającą właściwe warunki rozwojowo – wychowawcze, resocjalizację i socjalizację wychowanków oraz przygotowanie ich do samodzielnego życia.

Więcej

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami

© 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: vertesdesign.pl